AUTO@ klubo portalas Lietuvos automobilistams
   


   


  AUTO@ klubo portalas » AUTO@ klubas  

   AUTO@ klubas   
 
  

Ar galėtų tikras vairuotojas bent pusdienį pagyvent nepabendravęs apie automobilius? Ypač, jei tas vairuotojas prisijungęs prie Interneto, kur kaip žinia galima rasti dešimtis bendraminčių pokalbiams beveik visomis įmanomomis temomis. Nelabai. Tai suprato ir jaunuolis, ankstyvą 1998 pavasarį įkūręs pirmąją elektroninio pašto konferenciją automobiline tematika – "auto@osf.lt" (vėliau – "auto@konferencijos.lt"). Šiuo metu, kai tada vos kelis jaunuolius vienijusią konferenciją per kelis metus pakeitė virš dviejų šimtų narių turintis internetinis klubas, daugelis senbuvių su didele pagarba vis dar atsimeną poną Aidą Venskų – AUTO@ klubo įkūrėją.

Kaip prisimena pats Aidas, kelis pirmus mėnesius atrodė, jog nieko gero iš jo idėjos nebus, pokalbiai rutuliojosi vangiai, užvirusios diskusijos greit užgesdavo ir vėl kelias dienas konferencijos nepasiekdavo nei vienas laiškas. Tačiau narių kiekis augo, nariai kvietė prisijungti savo draugus, jie gi savo ruožtu savo ir taip toliau. Diskusijos užvirdavo vis karštesnės, trukdavo vis ilgiau. Buvo diskutuojama apie viską – automobilio techninę dalį, jo grožio sampratą, eismą miestę ir už jo ribų, Kelių Policijos gerą ir kartais rodos nelabai teisingą darbą, ir pan. Susikaupus didesniam narių skaičiui savaime atsirado poreikis atpažinti vienas kitą gatvėse tam, kad galėtu pasveikinti vienas kita signalo pagalba, o gal net priparkavus automobilius nueiti išgerti po kavos puodelį. Konferencijos narių Laimos U. ("Saulyte") ir Antono Borisovo ("Dark Devil") iniciatyva 2000-ųjų metų vasarą į gatves išriedėjo pirmieji automobiliai papuošti klubo simbolika. Tai nedidelis stačiakampis lipdukas su klubo logotipu (logotipo autorius Tomas ("TomS")), dažniausiai klijuojamas automobilio gale – ant bagažinės dangčio, bamperio, stiklo. Dažnai po juo galima rasti ir automobilio savininko internetinį slapyvardį, taip vadinamą "niką" (nuo angl. žodžio "nickname"). Neužilgo internete pasirodė ir pirmasis klubo svetainės variantas. Ji sukurti nusprendė Romualdas Krupovnickas ("Romeo"), į pagalbą pasitelkęs internetinio programavimo specialistą Romą Pumpalavičių ("Quicker"). Klubo moderatorius (žmogus, prižiūrintis tvarką konferencijoje), kuriuo tuo metu vis dar buvo klubo įkūrėjas Aidas, šiems dviems klubo nariams už pagalbą garsinant konferencijos vardą skyrė po co-moderatoriaus (moderatoriaus padėjėjo) statusą.

Neužilgo Aidas viešai prisipažino, jog darbas ir šeima jam nebeleidžia pilnai atlikti savo funkcijų, tad atsiprašė visų konferencijos narių, ir savo postą perleido Romui . Jiedu su Romualdu lygi šiol ir yra klubo valdžia. Ex-moderatoriui buvo suteiktas Garbės Moderatoriaus vardas.

Tokia tad klubo istorija. Jei kalbėti apie klubo veiklą, tai vienas iš pagrindinių šiuo metu vykdomų projektų yra klubo portalas Lietuvos automomėgėjams. Klubo nariai nori tiek sau, tiek kitiems palengvinti reikalingos informacijos paiešką, tad ieško to, ko labiausiai gali prireikti vairuotojui ir kaupia tai savo svetainėje. Svečias, užsukęs į klubo portalą keliais pelės spragtelėjimais gali aplankyti degalų kainų puslapius (tiek Lietuvos, tiek Europos), automobilių vidutinių kainų puslapį, žurnalą "Ratai", parduodamų ir perkamų automobilių, jų detalių, automobilų gamintojų, ar jų atstovų projektus, rasti informacijos apie jį dominantį automobilio modelį, jo istoriją, privalumus, trukumus, atsiliepimus. Taip pat klubiečiai įnešą ir savo indėlį – Martynas Urbonas ("Martynukas") bei Arvydas Zaveckis ("Arvius") kaupia ir į svetainę dedą su automobiliais susijusius anekdotus, ne vienerius metus autoelektonikos remonto srityje dirbantis Simas ("X|Ray") pateikia savo patarimus, Romualdas karikatūromis išreiškia tai, ką juokingo matome gatvėse, teisę studijuojantis Ramūnas Makelis ("Split") dalijasi savo srities žiniomis. Visko ir neišvardinsi.

Kartas nuo karto klubo nariai rengia susitikimus (meetus), kurių metu diskutuojama apie tolesne klubo veiklą, pasakojamos juokingos tikros ir išgalvotos istorijos, rengiamos nedidelės varžybos automobilių greičiams bei vairuotojų sugebėjimams palyginti.

Klubo autoparką sudaro didelė įvairovė automobilių. Čia galima rasti tiek 1978 metų gamybos "Žigulius", riedančius Vilniaus gatvėmis, tiek 2000 metų Ford Fiesta, raižančią Anglijos kelius, ar senuką "Oldsmobilį", važinėjanti Čikagos apylinkėmis.

AUTO@ - ne vienintelis tokio pobūdžio bendraminčių klubas. Lygiagrečiai su juo išaugo ir internetinių naujienų ("News") būdu bendraujančių vairuotojų klubas "@utos". Abu klubai glaudžiai bendradarbiauja, rengia bendrus susitikimus ir renginius.

Norint įsijungti į klubo gyvenimą tereikia nusiusti elektroninį laišką adresu "serv@konferencijos.lt", pavadinimo ("Subject:") eilutę paliekant tuščia, o teksto langelyje įrašant "subscribe auto" (be kabučių).

Pagarbiai,
Romualdas Krupovnickas,
AUTO@ klubo valdybos pirmininkas